I NIEDZIELA ADWENTU

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny
i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele
w poniedziałki i piątki o godz. 6.00 zapraszamy dzieci, młodzież
i dorosłych.
W tym roku Roraty będą odbywać się w poniedziałki i piątki. Dlatego intencje mszalne podane w rozpisce ulegają zmianie:

– w czwartek intencje z 6.00 są przełożone na 7.00

– w piątek intencje z 7.00 będą odprawiane o 6.00 na Roratach

Prosimy o zapoznanie się z intencjami, które będą umieszczane trochę wcześniej w internecie.   

3. Wczoraj na Nowennie rozpoczęliśmy nasze rekolekcje adwentowe, które
w tym roku poprowadzi dla nas ks. Tomasz Fiszer – wikariusz parafii Lubraniec. Rekolekcje potrwają one do jutra. Jutro dzień spowiedzi świętej. Spowiedź na pół godziny przed każdą mszą świętą.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Jednocześnie zachęcamy do nieodkładania spowiedzi na ostatnią chwilę, lecz prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania już jutro.

5. Dziękujemy za ofiary składane na remont dachu oraz za ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Rzymu w dniach od 20 do 25kwietnia. Spotkanie dla osób wyjeżdżających do Rzymu  
z przedstawicielem biura  w środę dnia 04.12.2019 r. o godz. 20.00
w Gościńcu.

7. W sprzedaży są kalendarze: Kalendarz parafialny; Kalendarz Rolników – 27 zł; są także różne kalendarze ścienne. W sprzedaży są także świece Caritas: duża 15 zł, a mała 5 zł.

8. Dziś po mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z księdzem rekolekcjonistą. Za tydzień na mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 9. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.