XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
– 24 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. A wraz z nim rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi dla nas ks. Tomasz Fiszer – wikariusz parafii Lubraniec. Rekolekcje rozpoczynamy w sobotę na Nowennie i potrwają one do poniedziałku. W poniedziałek dzień spowiedzi świętej. Spowiedź na pół godziny przed każdą mszą świętą.

3. Dziękujemy za ofiary składane na remont dachu i za ofiary złożone na tacę, które tradycyjnie przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.

4. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Rzymu w dniach od 20 do 25 kwietnia (od poniedziałku do piątku). Plan pielgrzymki
w internecie, gablocie oraz do zabrania z Gościńca lub kancelarii.

Spotkanie dla osób wyjeżdżających do Rzymu z przedstawicielem biura  w środę dnia 04.12.2019 r. o godz. 20.00 w Gościńcu.

5. W sprzedaży są kalendarze: Kalendarz parafialny; Kalendarz Rolników – 27 zł; są także różne kalendarze ścienne. W sprzedaży od przyszłej niedzieli będą także świece Caritas: duża 15 zł,
a mała 5 zł.

6. Dziś po mszy św. o godzinie 9.30 kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dla rodziców katecheza
w świątyni. Spotkanie z młodzieżą bierzmowaną w przyszłą niedzielę
z księdzem rekolekcjonistą po mszy św. o godz. 16.00.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu liściu na placu przy kościele.

8. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

9. W tym roku Roraty będą odbywać się w poniedziałki i piątki. Dlatego intencje mszalne podane w rozpisce ulegają zmianie:

– w czwartek intencje z 6.00 są przełożone na 7.00

– w piątek intencje z 7.00 będą odprawiane o 6.00 na Roratach

Prosimy o zapoznanie się z intencjami, które będą umieszczane trochę wcześniej w internecie.