Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej – Grupa „Amaranty”

„Niech wasze pielgrzymowanie będzie pięknym wyrazem życia religijnego całego Włocławskiego Kościoła” – powiedział do pielgrzymów z Włocławka ks. bp. Stanisław Gębicki, który 6 sierpnia br. we włocławskiej katedrze przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej 29. Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę.

Wczesnym rankiem, bo już o godz. 6, w katedrze zgromadzili się pielgrzymi, ich bliscy, mieszkańcy Włocławka z prezydentem Markiem Wojtkowskim, by wziąć udział w Mszy św. na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki. Wraz z Biskupem Pomocniczym Diecezji Włocławskiej Eucharystię koncelebrowali: ks. bp Bronisław Dembowski, kapłani z Włocławka i rejonu oraz kapłani pielgrzymi, wraz z kierownikiem grupy włocławskiej ks. Rafałem Bogusem. Homilię wygłosił ks. Roman Żerkowski, proboszcz parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku.

Na koniec Mszy świętej ks. Rafał Bogus, kierownik pielgrzymki włocławskiej wyraził swoje podziękowanie wobec Księdza Biskupa i wszystkich obecnych na Eucharystii, prosząc Dostojnego Celebransa o błogosławieństwo na cały pielgrzymi trud. Po Mszy św. pielgrzymi zostali odprowadzeni do kościoła św. Stanisława, gdzie zostali pożegnani.

W grupie włocławskiej tradycyjnie pielgrzymują osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, wraz ze swoimi opiekunami, oraz z ks. Pawłem Zalewskim duszpasterzem osób chorych i niepełnosprawnych.

 

[envira-gallery id=”810″]